Android

Silinen SMS’leri Geri Getirme

Reklamlar

Bu yazımda silinen sms’leri geri getirmeyi. Silinen sms’leri kurtarmayı anlatacağım. Yanlışlıkla önemli sms’leri sildiyseniz üzülmeyin bu makalem tam sizlere göre. Yanlışlıkla sildiğiniz sms’ler geri getirilebiliyor. Telefondan sildiğiniz sms’ler hiç bir zaman tam olarak silinmez. Disk üzerine başka veri yazar sadece simdi sizlere anlatacağım metot ile üçüncü taraf program ile rootsuz sms’leri kurtarabileceğiz.

Silinen sms kurtarma aracı

Fucosoft Android Veri Kurtarma Bu program ile android telefonda silinen sms’leri geri kurtarabilir kurtarmadan önce ön izlemesini yapabilirsiniz. Ayrıca bu program sadece sms kurtarmakla kalmıyor whatsapp mesajlarını fotoğraflarınızı videolarınızı da kurtarıyor. Ayrıca silinen rehberi kurtarma özelliği de var.

sms geri getirmeSilinen smsyi kurtarma

Şimdi Fucosoft Android Veri Kurtarma Programını indirin kurun ve aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz.

Adım 1 : Bilgisayarınızda Android Message Recovery programını çalıştırın ve “Locover Lost Data” seçeneğine tıklayın.

android sms kurtarma

Adım 2 : Android telefonunuzda USB hata ayıklamayı etkinleştirin ve USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Hata ayıklamayı etkinleştirmeyi bilmiyorsanız telefonunuzdan ayarlara gelin derleme numarasına 7 kere üst üste hızlı hılzı basın geliştirici seçeneği açık yazısını görünce durun ve geliştirici seçeneği menüsüne girin oradan hata ayıklama modunu açın.

Adım 3 : Program tarafından cihazınız algılandığında, Android telefonunuzda silinmiş metin mesajlarını taramaya başlatmak için “Start” butonuna basın.

Reklamlar

yanlışlıkla silinen sms

Adım 4 : Tarama bittiğinde, tüm kurtarılabilir mesajları fotpğrafları videoları whatsapp mesajlarını ön izleyebilir ve ihtiyacınız olanları kontrol edebilir, ardından bunları bilgisayarınıza aktarmak için “Rocover” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

silinen mesajı kurtarma

 

Tüm bunlar bittikten sonra smsleri ve fotoğrafları kurtarmış olacaksınız. Ama silinmeden önce yedek alIp güvende tutmak isterseniz  SMS Backup + adlı programı tavsiye ederim bu program ototik olarak mesajlarınızı google hesabınıza yedekliyor.

Bunu yapmak için sırasıyla şu adımları takip edin

 1. Gmail hesabınızda oturum açın ve “Ayarlar> Yönlendirme ve POP / IMAP” seçeneğine gidin. “IMAP’i Etkinleştir” i tıklayın, ardından aşağı kaydırın ve “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayın.
 2. Google Play Store’a gidin ve SMS Backup + ‘ı indirin. Ardından uygulamayı Android telefonunuza yükleyin ve çalıştırın.
 3. “Bağlan” a dokunun ve mesajlarınızı yedeklemek için kullanmak istediğiniz Gmail hesabını seçin. Ardından izinleri vermek için “İzin Ver” e dokunun.
 4. Şimdi hemen bir yedeklemeye başlamanız veya ilk yedeklemeyi atlamanız istenecek, işlemi başlatmak için “Yedekle” ye dokunun

İşlemler bu kadar bir daha smsleriniz silinmeden önce yedek alırsanız bu kadar uğraşmadan geri getire bilirisiniz yedekmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Hem telefonunuzda yedek yer kaplamıyor tamamen bulut sunucuda yer alıyor.

Bedava sms atma yazımı da buradan inceleyebilirsiniz

 

Reklamlar

3 thoughts on “Silinen SMS’leri Geri Getirme

 • Yunus

  Çok güzel olmuş beğendim knka

  Yanıtla
 • Zamanında bir çok recovery programı kullanmıştım, silinen resim, video ve mesajlar için. Çoğu program thumbnail şeklinde kalitesiz resimleri kurtarıyor; çoğu veriyi de bulamıyordu. Yazınızı beğendim, programın linkini de yer imlerime kaydettim. Kullanma ihtiyacı duyarsam bu programı kurup deneyeceğim.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: