Android

Instagram Hesabı Güvenlik Önlemleri

Reklamlar

Instagram hesabı güvenlik önlemleri.  Dünkü yazımda çalınan bir instagram hesabı nasıl kurtarılır diye anlatmıştım. Bugünkü yazımda ise çalınmadan önce nasıl hesabınızı güvence altına alabilirsiniz ondan bahsedeceğim. Çalındıktan sonra çok geç olabilir önemli olan hack saldırısına uğramadan önce güvenlik önlemlerini almak. Evet başlıklar halinde nasıl güvence altına alabileceğinizi anlatayım.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Ayarlayın

Birisinin Instargram hesabınızı ele geçirmesini önlemenin en güvenli yollarından birisi iki faktörlü kimlik doğrulamadır. Peki nedir iki faktörlü kimlik doğrulama  Korsanlar Instagram şifrenize ulaşması durumunda iki faktörlü kimlik doğrulama yaparsanız şifrenizi bilseler dahi hesabınıza erişemezler. İki faktörlü kimlik doğrulama telefonun numaranızı Instagram hesabınıza bağlamak anlamına gelir. Yeni Instagram hesabınıza her girişte telefonunuza SMS olarak onay kodu gelecek kodu yazmanız durumunda hesaba girecek.

İki faktörlü kimlik doğrulama nasıl yapılır

İki faktörlü kimlik doğrulama yapması çok basittir sadece 2 dakikanızı ayırarak bunu yapabilirsiniz. Instagram Ayarlarına gidin, ayarlardan güvenliğe girin, ardından “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” yı seçin. Kısa mesajı açın telefona onay kodu gelecek onu onaylayın.

iki faktörlü kimlik doğrulama

Reklamlar

Bunu yaptıktan sonra artık birisi şifresini bilse bile telefonunuzdaki kodu bilmediği için hesabınıza hiçbir şekilde giremez. Ancak bunu yaptıktan sonra telefon numaranıza her zaman erişilebiliyor olması lazım aksi takdirse siz bile hesaba giremezsiniz.

Bilmediğiniz Mailere Tıklamayın

Instagram hesabı güvenlik önlemi almanın bir diğer yolu da kim tarafından gönderildiğini bilmediğiniz maillere tıklamamanız hatta okumadan silmeniz. Bir çok internet korsanı aldatıcı yanıltıcı mailler  yollayarak insanların  sosyal medya hesabını çalabilmektedir.

Son zamanlarda korsanlar tarafından moda olan bir hesap çalma yöntemi; Kurbana mail yollayıp bir giyim şirketi olarak tanıtıyorlar kendilerini. Sizinle çalışmak istiyoruz beraber Türkiye temsilcimiz siz olacaksınız falan yazıyorlar sözde Instagram sayfaları olan linke yönlendiriyorlar ama link yanıltıcı bir link böylelikle kurbanlarının hesabını çalıyorlar geri verme karşılığında fidye istiyorlar.

Sadece Instagram Uygulamasından Giriş Yapın

Instagramın kendi uygulaması haricinde hiç bir uygulamadan hesabınıza giriş yapmayın. Son zamanlarda takipçi uygulaması sizi takip etmeyenleri takipten çıkarma uygulaması gibi yalan beyanlarda bulunan uygulamalar ile hesap çalma işlemleri yapılmaktadır.

 

Instagram hesabı güvenlik önlemleri

İnşaat Mühendisi 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: