AndroidÇözüm

Çalınmış Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır

Reklamlar

Bu yazımda size Çalınmış Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır onu anlatacağım. Instagram hesabınız korsanlar tarafından hacklendiyse, Sizin adınıza paylaşımlar yapıyor olabilir ve hatta sizin adınızı kullanarak arkadaşlarınızı dolandırıyor olabilir bu durum çok can sıkıcıdır kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez ama olurda başınıza gelirse hesabı kurtarmak için aşağıdaki adımları inceleyin.

Hacklenmiş Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır

Konuya başlamadan önce sizlere bir arkadaşımın başına gelen olayı anlatacağım. Arkadaşım geçen pazar günü panikle bana geldi instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim dedi. Kim çaldı çalan kişiyi biliyor musun diye sorduğum zaman bana kendisine gelen maili gösterdi mailde instagram hesabınızı ele geçirdik bize bitcoin göndermezseniz bir daha hesabınızı göremezsiniz yazıyordu. Yani anlayacağınız fidye istiyorlardı.

Hemen arkadaşıma sordum son günlerde hiç program indirdin mi veya bilmediğin bir siteye falan girdin mi dedim. Hatırlamadığını söyledi sonra mail listesinde bir mail gözüme çarptı hemen açtım maili mailde sizinle çalışmak istiyoruz instagram üzerinden çok para kazanacaksınız. Saat göndereceğiz onunla fotoğraf çekilip hesabınızda paylaşın falan yazıyordu. Bir link vardı linkte sahte instagram sayfasına yönlendiriyordu. Bu maili hatırlıyor musun diye sorduğumda evet geçen gün gelmişti üye olmuştum dedi hesabının ne şekilde çalındığını anlamış olduk. Korsanlar yalan beyanda  bulunarak sahte instagram sayfasına yönlendirerek hesabı ele geçirmiş

bilgisayar korsanalrı

Hesabınız her ne şekilde çalınırsa çalınsın bu şekilde fidye isteyen korsanlara sakın para veya bitcoin gibi şeyler  göndermeyin. Siz parayı gönderseniz de hesabı geri vermezler zaten. Aşağıdaki Anlatacağım Yöntemler ile çalınan instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Çalınmış Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır

E-Posta İle Geri Alma

Acele davranırsanız bu yolla geri alabilirsiniz. Hesabınız çalınır çalınmaz maillerinizi kontrol ederseniz instagram hesap şifreniz değiştirildi gibi bir mail görebilirisiniz. Mailde şifreyi ben değiştirmedim geri al gibi bir link olacak ona tıklayarak geri alabilirisiniz. Bu yöntemde çok aceleci davranmanız gerekiyor. Korsanlar hesabı tamamen ele geçirdikten sonra bu yöntem hiç bir işe yaramaz.  Bu yöntem ile geri alamadıysanız diğer yönteme geçin.

Hack’i Instagram’a bildir

Hesabınızın korsanlar tarafından çalındığını instgarama bildirerek hesabınızı geri alabilirsiniz. Hesabın gerçekten size ait olduğunu ve çalındığını kanıtlamak zorundasınız. Bunun için telefonunuzdan instagram uygulamasını açın ve kayıtlı tüm oturumlardan çıkın giriş ekranında şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

çalınan instagram hesabı

Bir sonraki ekranda, saldırıya uğrayan hesabın kullanıcı adını yazın. Ardından  Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” ve “Destek İste” adlı bir form açılmalıdır.

Çalınmış Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır

Not kullanıcı adını yazmadan daha fazla yardıma mı ihtiyacın var seçeneğini seçmeyin önce kullanıcı adını yazmanız gerekmektedir.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir form çıkacak tüm bilgileri doğru yazarak formu doldurun . Hesabınızın çalındığını kanıtlamak zorundasınız.

instgaramım çalındı

Ne yazık ki android telefonlarda bu form çıkmayabiliyor. Biz çok denedik ama bir türlü çıkmadı. Telefonunuz android ise ve bu form çıkıyorsa bir arkadaşınızdan ödünç olarak iphone telefon temin edip onunla deneyin.  Android kullanan birisi bu forma erişebilirse bize yorum olarak yazarsa çok iyi olur.

Neyse biz konumuza dönelim bu formu doldurduktan sonra bir kaç saat içinde instagramdan bazı sorular içeren eposta almanız gerekiyor gelen kutusunu ve spam klasörünü kontrol edin. Eğer gelmemiş ise 6-7 saat sona farklı mail adresi ile bu formu tekrar doldurun.

instargram hesabım çalındı

Her şey yolunda giderse instagram sizden kimliğiniz ile birlikte çekilmiş bir fotoğraf göndermenizi isteyecek. Elinize kimliği alıp yüzünüz ve kimliğiniz gözükecek şekilde bir fotoğraf çekilip instagrama göndermeniz durumunda instgram sizin fotoğrafınızı ve paylaştığınız fotoğraflarda ki sizi karşılaştırıp hesabın size ait olduğunu anlayacak ve hesabı size iade edecek. Bir çok kişi bu yöntem ile hesabını geri aldı anlattığım arkadaşımın hesabını da bu yolla geri aldık. Çalınmış Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır.

Bu yazım da dikkatinizi çekebilir.

Silinen mesajaları kurtarma 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: