Hakkımda

Ramazan AYDIN

Hakkımda Merhaba ben Ramazan AYDIN 28 Şubat 1994 de Konya’da dünyaya geldim babamın adı Mustafa annemein adı Fatma 5 Kardeşiz ben ortancayım benden büyük 2 benden küçük 2 kardeşim var. Ailem ben çok küçükken Konya dan Alanya ya taşındılar. Çocukluğumu Alanya’da geçirdim şuanda halen Alanyada yaşamaktayım.

2008 Yılında Alanya Atatürk ilköğretim okulundan mezun oldum. 2008-2009 Öğretim yılında Alanya İmam Hatip Lisesinde okudum. Derslerim zayıf olduğu için 2.yıl okulu terk edip bir berberde çırak olarak işe başladım. Berberde çalışmak tam bir eziyetti benim için. Baba zoru ile çalışıyordum. Her gün mobbinge maruz kalıyordum. Berberde tam bir yıl çalıştım ve sonrasında babamın yanında otelde işe başladım.

20 Haziran 2014 de askerlik görevimi yapmak için Burdura gittim. 21 gün eğitim aldıktan sonra usta birliğine Trabzon Ordu Evine gönderildim. Ordu evinde 4 ay resepsiyoncu 7 ayda yemek haneci olarak görev yaptım. 1 haziran 2015 de askerlik görevimi bitirip Alanya ya geri döndüm. Alanya da otelde çalışmaya devam ettim. Bir yandan da terk ettiğim liseye açık öğretimden devam etme kararı alıp açık öğretim lisesine yazıldım. 2018 yılında mezun oldum 2018-2019 öğretim yılında ise Selçuk üniversitesi Bankacılık Ve Sigortacılık Bölümüne yazıldım. 2020 Yılında bölümü 3.33 ortalama ile birincilikle bitirdim. Daha sonra dört yıllığa tamamlamak istedim. DGS ile AÖF Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümüne yerleştim 2023 yılında bölümden mezun oldum . Şuanda bir Sigorta acentesinde  muhasebeci olarak çalışmaktayım.

Web Hayatım

Web hayatıma gelince bilgisayar ile 10 yasında tanıştım. İlk başlarda bilgisayarda sadece oyun oynardım bilgisayarın hiç bir şeyinden anlamazdım. Fakat 14 yaşlarıma gelince bilgisayarın her yerini kurcalamaya başladım. Yaşıtlarım halen Counter, Fifa, Gta, Metin2  gibi oyunları oynarken ben bu oyunların sistem dosyalarını kurcalayıp değiştirip kendime göre oyuna yamalar yapıyordum. En büyük hobim buydu mesela Gta San da bir dükkanın ismini soy adım yapmıştım arabanın birine kendi resmimi eklemiştim. Oyuna uzaya doğru giden bir yol eklemiştim

Fakat web tasarım hakkında hiç bilgim yoktu 2009 yıllarında bir gün MSN’den eski bir arkadaşımla konuşurken  tr.gg adli bir siteyi söyledi bana  bedava site açılıyor falan demişti  çok heyecanlanmıştım hemen siteye üye olup sitemi açmıştım şuan o site halen aktif ama linkini vermeyim rezil bir şey çocukluğumda açmıştım iste 🙂 neyse işte tr.gg ile 1.5 yıl falan ilgilendim. Ama hosting nedir ftp nedir scripti nedir.  Bunları bilmezdim. bir gün com.nu diye bir site gördüm bedava hosting veriyordu hosting ne dedim araştırmaya başlamıştım sonra bir deneyim dedim siteye üye oldum. Ama siteyi yayınlayamıyordum çünkü ne ftp biliyordum ne scripti biliyordum. Forumlarda araştırdım birisi scripti’nin dosyalarını ftp ile atacaksın dedi sağ olsun çok yardımcı oldu. İlk hostingli sitemi kurmuştum ama ücretsiz host olduğu için 1 hafta sonra kapattılardı. Aradan çok zaman geçti kendimi baya geliştirdim hatta milli eğitim bakanlığının  web tasarım kurslarına bile katıldım. Şuan HTML ve azda olsa CSS biliyorum PHP bilmiyorum ama öğreniyorum.

Hobilerim

Benim en büyük hobilerim yazılım öğrenmek, bilgisayar programları yapmak, web sitesi tasarlamak, sunucular kurmak ve yönetmek. Bilgisayar dışındaki hobilerime gelince, motosiklet kullanmak. Motosikletle uzun yola çıkmak, yeni yerler gezmek, kamp yapmak, balık tutmak.  Denizde yüzmek denizde ama havuz sevmiyorum çay yada deniz olacak 🙂 Birde Sigortacılık mesleğini çok seviyorum. O yüzden sigortacıda çalışıyorum. Sigortacılık, finans, borsa bu konularda araştırma yapmayı yeni bilgiler öğrenmeyi seviyorum.

 

Hakkımda

%d blogcu bunu beğendi: