Donanım

Modemden site engelleme

Reklamlar

Modem üzerinden site engelleme

modem üzerinden site engelleme Evet arkadaşlar bu yazımda’da sizlere modem üzerinden site engellemeyi göstereceğim. Göstereceğim bu yöntem ile zyxel modemden site engeleye bilirsiniz. Hemde sizin belirlediğiniz saatlerde engelli olur siz ayarlarsınız otomatik sizin belirlediğiniz saatlerde belirlediğiniz siteye girmez diğer saatlerde girer isterseniz 7/24 de engelleye bilirsiniz. Hatta site yerine kelime engeli de koya bilirsiniz. Modemi bir kaç kişi ortak kullanıyorsanız sadece sizin belirlediğiniz cihaza engel yapabilirsiniz diğerleri o siteye girerken sizin belirlediğiniz cihaz o siteye giremez.

Çok uzatmadan anlatıma geçmek istiyorum. Öncelikle modem araya yüzüne giriyoruz. Genelde modem ara yüzüne girmek için adres satırına 192.168.1.1 yazıyoruz. Bu şekilde girmez ise modem ara yüzü adresiniz farklı olmalı öğrenmek için internetten araştırınız şuan burada yazardım ama konu gereksiz uzamasın.

Modem arayüzüne kullanıcı adımız ve şifremiz ile giriyoruz. Daha sonra örnekte olduğu gibi güvenlik bölümünden ebevenyn kontrolü diyoruz. Dada sonra yeni EKP ekleyin diyoruz.

Reklamlar

 

Ebeveyn kontrolü profil adı yazan yere istediğinizi yaza bilirsiniz. Ev ağı kullanıcısı yazan yere ise hangi cihaz engellediğiniz siteye giremesin istiyorsanız onu yazınız hepsi derseniz tüm cihazlar engelli sitelere giremez. Daha sonra hangi günlerde ve saatlerde engellemek istediğinizi seçiniz.

 

tıpkı örnekteki gibi yaptıysanız simdi sıra geldi engelleyeceğimiz sitelerin url adreslerini yazmaya.bunun için ekle butonuna basıyoruz ve örnekteki gibi dolduruyoruz.

Evet örnekteki gibi dolduruyoruz daha sonra uygula dediğimiz zaman engellediğniz sitelere belirdeğiniz saatlerde bir daha girmez resimli anlatımdan bir şey anlamadıysanız eğer videolu anlatımıda izleye bilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Dünyanın En büyük Diski

Reklamlar

6 thoughts on “Modemden site engelleme

 • bilgi

  Çok işime yaradı teşekkürler admin

  Yanıtla
 • O özellik her modemde yok. Biliyorum çünkü bende kullanıyorum. Oldukça faydalı ama vpn açınca işe yaramayabiliyor bazen.

  Yanıtla
 • merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. bu özellik barsisct isimli arkdaşında belirttiği gibi her modemde yok. olanlarda ise vpn kullanmayı bilmeyenler için caydırıcı olabilir.

  Yanıtla
 • Çok sağolun işe yaradı her siteyi engelleyebiliyorum fakat youtube’u engelleyemiyorum listeye eklesemde giriş yapılabiliyor.Yazım hatasıda yapmadım tekrar tekrar denedim yok olmuyor.

  Yanıtla
 • benim anlamadığım o sitleri engelle seçeneğini yapmamıza gerek yok ki zaten her bok engelleniyor

  Yanıtla
  • Ramazan AYDIN

   sende haklısın 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: