Donanım

Trend Micro Maximum Security

Reklamlar

Bu makalemde sizlere Trend Micro Maximum Securityden bahsedeceğim ve çekilişle aranızdan bir kişiye 80 Lira değerinde 1 yılık trend micro maximum security 3 pc serial key vereceğim. Makalemin sonunda çekiliş hakkında bilgi vereceğim. Trend Micro bir Japon antivirüs programıdır. Av-testin 2018 de yaptığı testlerde sistemi koruyan en iyi 3. antivirüs seçilmiştir ve ödül almıştır.Trend micro sisteminizi hiç yormadan sizi koruyan bir antivirüs sistemidir. Kullandığı Japon teknolojisi sayesinde sanki hiç çalışmıyormuş gibi sisteminizi yormadan sizi korumaya devam eder. Yaklaşık olarak 7 yıldır Trend micro kullanıyorum hiç bir virüsün gözünden kaçtığına şahit olmadım sistemide hiç yormadı. Trend micronun bazı özellikleri şunlardır.

Tam tarama özelliği  Sisteminizdeki tüm disklerin içindeki tüm dosyaları sırasıyla tarayan kapsamlı bir tarama türüdür. Sisteminizin şişkinliğine göre tarama süresinde farklılık gösterir. Haftada en az bir kere bu taramayı yapmanız tavsiye edilir.

Hızlı tarama özelliği Sadece yüksek risk oluşturan kayıt defteri gibi yerleri hızlı bir şekilde tarayan tarama türüdür. Truva atı gibi virüsleri tarar genelde. Yaklaşık olarak 2 dk civarında sürer.

Özel tarama Sadece sizin belirtiğiniz dosyayı yada pragramı tarayan tarama türüdür. örneğin güvenmediğiniz kaynaktan bir dosya indirdiniz hemen özel taramayla tarayıp kontrol edebilirsiniz.

Ödeme Koruması Alışveriş sitelerinden alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinizin ele geçirilmesini önler. Sizlere güvenli bir alışveriş sunar.

Veri hırsızlığını önleme Bilgisayar korsanlarının ve casus yazılımlarının önemli verilerinizi çalmasını önler.

Sosyal ağ koruması Facebook, twitter gibi sosyal ağlarda dolaşırken verilen linklerin güvenli olup olmadığını bir bakışta anlayın.

Klasör kalkanı Seçtiğiniz klasörlere ekstra güvenlik ekleyerek fidye yazılımlarından sizleri korur. Önemli resimleriniz, videolarınız  ve ofis dosyalarınız olduğu dosyaları kesinlikle kalkanlamanız tavsiye edilir. Benim eski bir bilgisayarım vardı. Sadece resimlerimi saklıyordum kullanmıyordum onun için trend micro kurmadım. Bir gün fidye yazılımı nasıl bulaştıysa bulaşmış tüm resimler gitti. Adam benden 25.000$ istedi resimlere karşı bende de o kadar para olmayınca tüm anılarım bir çırpıda gitti. Sizinde başınıza gelmemesi için mutlaka kalkanı açınız.

Reklamlar

Secure erase Normalde bir dosyayı sildiğiniz zaman dosya tamamen bilgisayardan silinmez bazı programlar ile geri getirile bilir. Buda önemli verileriniz çalınmasına sebep olabilir siz format dahi atsanız o dosya geri getirilebilir. Secure erase sayesinde dosyalarınızı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz trend micro yüklü bir bilgisayarda dosyanın üstüne sağ tık yapıp secure arase ile sile tıklamanız yeterli dosya tamamen ortadan kalkar hiç bir şekilde bir daha kurtarılamaz.

Bulut depolama Tarayıcısı yandex disk google drive gibi bulut depolama araçlarındaki dosyalarınızı taramayı sağlar.

Vault Önemli verileriniz şifreli bir dosyaya aktarmanızı ve sisten başkasının görmemesini sağlar.

Ebeveyn denetimi çocuklarınızın girmesini istemediğiniz siteleri engellemenizi sağlayan bir sistemdir hem siteleri engelleye bildiğiniz gibi hemde bilgisayarda yüklü oyunları ve uygulamaları da engellemenizi sağlayan bir sitemdir. Dilerseniz sadece belli saatler aralığında izin verebilirsiniz örneğin çocuğunuz sadece günde 2 saat oyun oynamasını istyorsanız her gün saat 14:00 ile 16:00 arası girmesini serbest yapabilirsiniz bu saatler dışında otomatik olarak engellenir.

Ayrına mobil sürümde vardır mobil sürümde bu saydıklarımız özelliklerin dışında kayıp cihaz koruması da vardır. kaybolan veya çalınan telefonlarınızı uydu üzerinden takip etmenizi sağlayan bir sistemdir.

Trend Micro Maximum Security Serial Key

Gelelim çekilişe yazının başında da belirtiğim gibi bir kişiye ücretsiz 1 yıllık Trend micro serial key hediye edeceğim. Çekilişe katılmak çok basit tek yapmanız gereken bu makalenin altına bir adet yorum yapmak ve bu sayfayı sosyal medya hesabınızda paylaşmak. Yorum yaparken size ulaşabilmem için mail adresinizi doğru yazmanız gerekmektedir. Size ulaşıp sosyal medya hesabınızı kontrol edeceğim iki şartı da yerine getirenler çekilişe katılmaya hak kazanacaklardır. Çekiliş 1 Mayış 2019 da yapılacaktır.

Çekiliş Sonucu 

Çekilişi Yunus Kızıltaş kardeşimiz kazanmıştır kendisini tebrik ederim ödülü mail adresine gönderimiştir

Reklamlar

7 thoughts on “Trend Micro Maximum Security

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: