Kahvenin faydaları

Ramazan AYDINSağlık1 Yorum30 Temmuz 2017
Reklamlar

Öncelikle bir fincan kahve içmeliyim. Bu cümleyi her sabah işyerinde duymaktayız. Her Alman  yılda ortalama 160 litre kahve içiyor. Bu da yaklaşık bin fincan demek. Kahve sadece tadı için değil yarattığı etki için de sevilen bir içecek. Gereken her şeyi içeriyor  su,protein ,şeker, tunik asit, alkolikler ve hepsinden önemlisi kafein.Sabah içilen kahve dertleri ve tasaları yok eder. Dozunda tüketilirse bu Kahverengi uyarıcı gerçekten mucizeler yaratabilir. Düşünce akışını tetikler, dikkati arttırır, moralini düzeltir. Hatta geç saatlere kadar konsantre bir şekilde çalışabiliriz. Bunları sağlayan da kafeindir. Beyin normalde gün içinde resimde görmüş olduğunuz adenozin maddesini salgılar. Bu madde sinir hücresindeki reseptörleri uyarır ve böylece beyne yorgunluk hissi iletir.

Adenozin ve Kafein

Mavi ile görmüş olduğunuz kafein ise adenozin maddesine direnir ve reseptörleri bloke eder.  Sonuç: daha uzun süre uyanık kalmak… Kahve uyarıcı etkisi sebebiyle özellikle seyrek kahve içen insanların uykusunu kaçırır. Ancak düzenli kahve tüketiminde adenozin reseptöründeki artış uyanık tutma etkisini zayıflamasına sebep olabilir.

Sadık kahve tiryakileri ansızın kafeinsiz kaldığında metabolizma bu eksikliği beyne bildirir eksikliğinin yan etkileri ortaya çıkar. Bunlar çoğunlukla telaş konsantrasyon eksikliği ve bezginlik şeklinde kendini gösterir. Ama merak etmeyin bu semptomlar birkaç gün içinde geçer. Bu sıcak içecek uzun bir süre su kaybettirici olarak bilinirdi dolayısıyla her fincan kahve için bir bardak su içilmesi tavsiye edilirdi. Bu aslında tam doğru değil kafayı kısa vadede tuvalet ihtiyacını sevdik demesine rağmen yapılan araştırmalar belgeliyor ki düzenli kahve tüketiminde vücut buna alışıyor. Dolayısıyla vücuttaki sıvı dengesi zarar görmüyor.

Reklamlar

Kahve sayesinde Zinde ve İnceden spordan dan önce içilen bir fincan kahve vücudu yeni Rekorlar kırmaya teşvik edebilirler. Çünkü  kafein kan basıncı vücut ısısını ve kalbin kan pompalama kapasitesini yükseltir. Buluşlar genişler veya yağ yakma hızı yükselir. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde kas ağrıları baskılanır performans sporlarında  bir litre idrarda bulunan 12 miligramlık kafein konsantresi doping olarak kabul edilir. Buda dört beş fincana denk gelmektedir.

 Pahalı kremler yerine kahve kullanabilirsiniz kahveden sadece içecek olarak değil başka bir şekilde de faydalanabilirsiniz. Güzellik malzemesi olarak kahve yüze uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır ve kırışık oluşumunu engeller. Tüm süper modellerin sırrı kahve telvesini selülite karşı kullanmak üst baldır bölgesine Masaj yaparak uygulandığında ve streç filmle sarıldığında cildi sıkılaştırır ve temizler. Saçınızı Kahveyle durursanız Banyodan sonra Saçlarınız çok güzel bir görünüm  kazanır. Ayrıca kökleri güçlenir ve uzamaları hızlanır.  

Kahve ve saç bakımı

Kahve ve saç bakımı

Kahve sadece içmek için değil kötü kokuları bastırmak için de kullanılabilir. kahve aynı zamanda pratik ev malzemesi olarak da kullanılabilir. Örneğin kötü kokuların çabucak giderilmesinde kullanılabilir ocağı ısıtın üzerine biraz toz kahve dökün ve güzel kahve kokusu hemen evinizi sarsın. Ve kaynatılmış kahve ile Evinizdeki çiçeklere musallat olan solucanları bertaraf edebilirsiniz. Kafein bir sinir gazıdır son derece hızlı etki eder ve zararlı böcekleri 24 saat içinde çiçeklerden uzaklaştırır.

 

Reklamlar
Etiketler: ,

Kahvenin faydaları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Mertt dedi ki:

    severek tüketiyordum ama bu kadar yararı olduğunu bilmiyordum

Kahvenin faydaları Hakkında Yorum Yaz

Reklamlar

Windows üzerine openvpn server kurulumu

Windows üzerine openvpn server kurulumu

Reklamlar   Windows İçin Openvpn Kurulumu Open vpn client for

Ramazan AYDIN13 Yorum6 Mart 2017
Bedava sms atma

Bedava sms atma

Reklamlar Bedava sms gönderme siteleri. Evet arkadaşlar bu gün sizlere

Ramazan AYDIN8 Yorum7 Mart 2017
TC no ile akraba bulma

TC no ile akraba bulma

Reklamlar Akraba bulma Evet arkadaşlar bu gün sizlere TC kimlik

Ramazan AYDIN8 Yorum11 Mart 2017
wordpress çince index çözümü

wordpress çince index çözümü

Reklamlar Evet değerli arkadaşlar bu gün sizlere wordpress sistemlerde sıkça

Ramazan AYDIN8 Yorum14 Mart 2017
Askerde acemi birliğinde ne yapılır

Askerde acemi birliğinde ne yapılır

Reklamlar askerde acemi birliği nasıl geçer. Evet arkadaşlar bu yazımda

Ramazan AYDIN7 Yorum12 Mart 2017
Sahte numara ile Whatsapp alma

Sahte numara ile Whatsapp alma

Evet sevgili arkadaşlar bu makalemde sizlere sahte numara ile Whatsapp

Ramazan AYDIN0 Yorum4 Kasım 2017
japonca nasıl öğrenebilirim

japonca nasıl öğrenebilirim

Evet arkadaşlar bu makalemde size Japoncayı hızlı şekilde nasıl öğrenebileceğinizi

Ramazan AYDIN1 Yorum29 Ağustos 2017
D-Smart Dolandırıcılığı

D-Smart Dolandırıcılığı

Yaklaşık 2 hafta önce TTNET AŞ ‘den aradığını söyleyen bir

Ramazan AYDIN0 Yorum26 Ağustos 2017
İkna etme yöntemleri

İkna etme yöntemleri

Merhaba bloguma hoş geldiniz.  Daha önceki makalelerimi takip edenler etkili

Ramazan AYDIN4 Yorum7 Ağustos 2017
Kahvenin faydaları

Kahvenin faydaları

Öncelikle bir fincan kahve içmeliyim. Bu cümleyi her sabah işyerinde

Ramazan AYDIN1 Yorum30 Temmuz 2017
nevra
Ben algoritmayi çözdüm yalniz tc kimlik numarası olan kişinin çocuğuna ulaşmaya çalışıyorum 3 rakam geri giderek hesaplama yaptığımda 1800 1900…
ibrahim acar
Arkadaşlar aşağıdaki linkden çok geniş askeri malzeme ve yeni gidecek asker adayları için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz www.askermekani.com
Ömer DOĞAN
Gerçekten özellikle satış ve pazarlama işi ile ilgilenenler için çok faydalı bir yazı olmuş, iknanın günümüzde o kadar değerli olduğu…
Ramazan AYDIN
basına www. koymadan ramazanaydin.com.tr yazın
Serdar
Elinize sağlık güzel bir anlatım olmuş. Ama rar şifresini kabul etmiyor hiçbir ZIP programı. Şifre degistiyse paylaşır mısınız şifreyi.

Reklamlar2