2. el motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli.

Ramazan AYDINTavsiye3 Yorum15 Mart 2017
Reklamlar

Merhaba değerli arkadaşlar bu gün sizlere 2. el motosiklet alırken nelere dikkat etmeliyiz onu anlatacağım. Malum şuan 2. el piyasası canlandı motosiklet fuarı vardı. Fuar geçti artık herkes 2. el motosikletini satıyor gidiyor 0 yeni model bir motor alıyor. O yüzden 2. motor alanlar hatalara düşüyorlar. Yanlış motor seçiyorlar. Bunlarla ilgili  youtubede altın elbiseli adam çok güzel video çekmiş yazının sonuna  o videoyu ekleyeceğim izleye bilirsiniz.

2. el motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli

2. el motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli

2. El motor alırken öncelikle motorun sıfırına bir bakın. Sıfırı nasıl diyelimki  yamaha ybr 125 alacaksınız. Yahama ybr 125 in nasıl bir şeye benzediğini bilmiyorsunuz. Sadece ilanları görüyorsunuz. Öncelikle gidin ya internetten bakın ya da bayiye gidin bakın. Ybr 125 neye benziyor.  Orjinal parçaları nedir bunun. İşte örnek veriyorum gaz kolu  bidonun parçaları genelde kazada bunlar değişiyor. Bunların değişip değişmediğini anlamak için sıfırı ile karşılaştırmak lazım. Çünkü öyle yapıyorlar o orjinal parçamı değişmiş mi anlayamıyorsunuz. Altın elbiseli adamın söylediği gibi motorun sesi önemli.  Soğuk havada ilk marşta çalışıyor mu çünkü enjeksiyonlu motorların ilk marşı çalışmama gibi bi durumu olmalı çalışmıyorsa büyük bir problem vardır. Motorun sesi önemli saat gibi çalışıyor olması lazım hiç bir çekme falan abuk subuk sesler duymamız lazım. Bide şey var motor hiç açılmadı diyenler var. Kesinlikle onlara aldanmayın. Motor açılmalı yani açılmıştır. Size söylenmiyordur. Yani motor açılmadı diyen motor kullanmayı bilmiyordur zaten ondan uzak durmanızı tavsiye ederim. Motor açılır tamir edilir bide egzoz değiştirme olayı var fabrika egzoz neyine yetmiyorsa. 600 cc altı söylüyorum bunları zaten yeni alacak arkadaşlar ilk kez başlayacak onlara göre anlatıyorum. 600cc altı egzoz takanlar biraz apaçi gibi oluyor. Çok ses çıkarsın düşük hacimli motor 600cc den sonra zaten paralı adam oluyor genelde egzozu performans için takıyor dersin düşük cc de egzoz takmanın bir anlamı yok pek güzelde ses çıkarmıyor zaten.

Reklamlar

2. el motor alırken dikkat edilmesi gerekenler

Motoru satan arkadaşa dikkat edin. Tipinden anlarsınız zaten adam besinci,onuncu  motorum diyorsa  adam deneyimlidir motor konusunda ona güvenin. İlk motorum da. İşte ben bunu çok seviyodum da. Çok da güzelde. Hiç beni yolda bırakmadı. Diyorsa kesin bir şey olmuştur. Yolda kalmıştır. Onun için dikkatli olun. İlk motoru olanı almamaya çalışın. Çünkü üzerinde bir acemilik geçirilmiş belli elinizde kalma ihtimali büyük olur.

 

Satın almaya giderken kesinlikle 2 kişi gidin. Yani anlasanız da anlamasanız da   iki kişi gidin. Yani anlayan birine illa gerek yok. Gidin dediğim şeylere dikkat edin. Motor kaza yapmış mı diye direksiyonu kontrol edin kenarlarında zedelenme var mı egzoza bakın rengi böyle artık patatese dönmüşse baya bi olduğu yerte bağırtılılmış olabilir ona dikkat edin. Bir de çok kilometre yapmış anlamına gelir egzozun renginin değişmiş olması.Amasorleri kontrol ediniz yağ kaçağı varsa o motor pek iyi kullanılmamış demektir. Anlamasınzıda kontrol edin zaten satıcı hemen ötecektir işte orası söyle olduda böyle olduda diye. Fren diskini kontrol edin çizik var mı diye. Grenaj bağlantı yerlerinde kırık çizik varmı diye kontrol edin. Jantlarda eğilme paslanma vb var mı kontrol edin. Ön fren sıkılıp motor ileriye doğru tin garip sesler geliyormu motorun dengesi bozuluyormu diye kontrol edin.

 

Reklamlar
Etiketler:

2. el motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli. Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Orakci Blog dedi ki:

    Motosiklet hiç dikkatimi çekmemiştir. İki tekerli sıkıntı en güzeli dört teker :D. Arabadan şaşmayacaksın hocam 🙂

  2. 2 tekerlek beni oldum olası korkutuyor, bazı malların ikinci elini almayı hiç düşünmedim, araba, telefon gibi. teknik bilgimiz yok çünkü.

  3. Beyinist dedi ki:

    Benim bu yazıyı acilen kardeşime okutmam lazım. Ellerine sağlık hocam, 2. el motor almak isteyenler için bilgilendirici bir yazı olmuş.

2. el motosiklet alırken nelere dikkat edilmeli. Hakkında Yorum Yaz

Reklamlar

Askerde acemi birliğinde ne yapılır

Askerde acemi birliğinde ne yapılır

Reklamlar askerde acemi birliği nasıl geçer. Evet arkadaşlar bu yazımda

Ramazan AYDIN17 Yorum12 Mart 2017
Windows üzerine openvpn server kurulumu

Windows üzerine openvpn server kurulumu

Reklamlar   Windows İçin Openvpn Kurulumu Open vpn client for

Ramazan AYDIN15 Yorum6 Mart 2017
Bedava vps veren siteler

Bedava vps veren siteler

Reklamlar Bedava vds veren siteler. Evet arkadaşlar bu gün sizlere

Ramazan AYDIN13 Yorum6 Mart 2017
Bedava sms atma

Bedava sms atma

Reklamlar Bedava sms gönderme siteleri. Evet arkadaşlar bu gün sizlere

Ramazan AYDIN13 Yorum7 Mart 2017
TC no ile akraba bulma

TC no ile akraba bulma

Reklamlar Akraba bulma Evet arkadaşlar bu gün sizlere TC kimlik

Ramazan AYDIN11 Yorum11 Mart 2017
Futbolcup online futbol menajerlik oyunu

Futbolcup online futbol menajerlik oyunu

Futbolcup dünyanın en çok oynanan futbol menajerlik oyunu. Sizlere futbolcuptan

Ramazan AYDIN1 Yorum25 Mart 2018
Ters yıkama nasıl yapılır

Ters yıkama nasıl yapılır

Ters yıkama, havuzunuzu temiz ve sağlıklı tutmanın önemli bir yöntemidir,

Ramazan AYDIN0 Yorum10 Mart 2018
Pierre Cardin Üyelik Nasıl Yapılır

Pierre Cardin Üyelik Nasıl Yapılır

Pierre Cardin 1950’li yıllarda kurulmuş olup,  farklı ve daima kabul

Ramazan AYDIN0 Yorum9 Mart 2018
Güvenlik Kamera Sistemlerinde Son Teknoloji İle AGS Güvenlik Hizmetinizde

Güvenlik Kamera Sistemlerinde Son Teknoloji İle AGS Güvenlik Hizmetinizde

Güvenlik Kamera Sistemlerinde Son Teknoloji İle AGS Güvenlik Hizmetinizde Kayıp

Ramazan AYDIN0 Yorum9 Mart 2018
Deep web site kurma

Deep web site kurma

Deep web sitesi nasıl açılır. Bu makalemde sizlere deep web

Ramazan AYDIN4 Yorum8 Ocak 2018
Ramazan AYDIN
Merhaba bu sistem bazı ailelerde tutmaya biliyor TC kimlik no kanunu ilk çıktığı zaman sülalenin kütüğünün aynı yerde olması gerekiyor…
Pınar
Merhaba ben dedemin tcsini bulmaya çalışıyorum fakat daha abimin TV'nin başı bile tutmuyor bu yöntemle aynen söylediğiniz gibi yapıyorum ama…
Ramazan AYDIN
alamazsın
Ramazan AYDIN
bir ekran fotosu atar mısın
kemık erdal
HARIKA BIR ARSIV

reklam

reklam