wordpress çince index çözümü

Reklamlar

Evet değerli arkadaşlar bu gün sizlere wordpress sistemlerde sıkça rastlanan  japonca index çince index sorununu nasıl halledebileceğinizi göstereceğim. Bu sorunla ben 2 ay boyunca uğraştım hiç bir forumlarda bloglarda çözümü yoktu. Sitem google aramalarında olmayan Çince indexleri alıyordu aslında Çince değildi Japoncaydı ama ne fark eder önemli olan sorunun olmasıydı. Resimde de gördüğünüz gibi sitemizin adını googleye yazdığımız zaman Çince Japonca indexler çıkıyordu tıkladığınız zaman ise 404 sayfası çıkıyordu. Halen sorunun ana kaynağının ne olduğunu bilmiyorum ama size sorunu nasıl çözdüğümü anlatacağım.

wordpress çince index sorunu

Öncelikle warez tema kullanıyorsanız derhal temayı siliniz. Warez eklenti kullanıyorsanız onları da siliniz hiç bir şekilde warez bir şey kalmasın. Daha sonra ftp yi bilgisayarınıza indirip anti virüs taraması yapınız bulunan virüsleri siliniz silmeden önce yedeğinizi almayı unutmayınız. Daha sonra ftp ye geri yükleyiniz. Sonra vereceğim bu linkden antivirüs eklentsini wordpress sisteminize kurunuz. Tarama yapıp algılanan tüm virüsleri temizleyiniz.

 

wordpress çince çıkıyor

Reklamlar

 

Evet simdi virüsleri temizledik bir daha yeni Çince Japonca index gelmeyecek. Peki eskiden indexlenmiş olan sayfaları nasıl temizleyeceğiz. Çok basit hemen anlatayım öncelikle  “eski içerik kaldırma aracına” tıklayınız. Daha sonra googlede site:siteadi.com diye aratınız bulunan tüm Çince, Japonca sonuçların linkini tek tek kopyalayıp eski içerik kaldırma aracına yapıştırınız. 24 Saat içinde google indexlerinizi temizleyecektir.

eski içerik kaldırma aracı
eski içerik kaldırma aracı

 

Evet değerli arkadaşlar ben wordpress Çince index sorunundan bu şekilde kurtuldum. umarım sizde kurtulursunuz. Günlerce gözüme uyku girmemişti bunun yüzünden.  Çözümüde hiç bir forumda blogda yoktu. Umarım işinize yarar yapamadığınız yer olursa eğer yoruma belirtmeniz yeter yardımcı olurum.

wordpress çince index, wordpress japonca index, wordpress aramalarda çince çıkıyor, wordpress aramaalrda japonca çıkıyor, sitem çince çıkıyor ,sitem japonca çıkıyor

Bedava com domain alma yazımı da inceleyebilirsiniz

Reklamlar

12 thoughts on “wordpress çince index çözümü

 • 15 Mart 2017 tarihinde, saat 1:37 pm
  Permalink

  kardeş her herde bunu ariyordum Allah sensen razi olsun be

  Yanıtla
 • 15 Mart 2017 tarihinde, saat 3:45 pm
  Permalink

  Gayet yararlı bir bilgi wordpress Antivirus site protection eklentisini gördüğüm iyi oldu şimdilik böyle bir problem yok ancak ileride olur diye indirip yedeklerin arasına koyuyorum 🙂

  Yanıtla
 • 17 Mart 2017 tarihinde, saat 6:40 am
  Permalink

  Bu sorunla başa çıkamadım tavsiyelerini bir bir uyguladım bakalım inşallah bir daha çince index yemem

  Yanıtla
 • 1 Mayıs 2017 tarihinde, saat 12:24 am
  Permalink

  sitemde bir türlü bundan kurtulamiyorum. Wp-admin girebiliyoruz. Fakat ana sayfaya kesinlikle giremiyoruz.

  Yanıtla
  • 1 Mayıs 2017 tarihinde, saat 4:41 pm
   Permalink

   nasıl bir hata ile karşılaşıyorsunuz ana sayfada

   Yanıtla
 • 8 Mayıs 2017 tarihinde, saat 5:31 pm
  Permalink

  arkadaşlar bu virüsten bir türlü kurtulamadım. sanırım anlatılan yöntem eskidi. yeni bir yöntemi var mı?

  Yanıtla
  • 11 Mayıs 2017 tarihinde, saat 6:38 pm
   Permalink

   bu yöntem şuanda çalışıyor

   Yanıtla
 • 10 Mayıs 2017 tarihinde, saat 11:07 pm
  Permalink

  Ben yazıyı okumadan hepsini halletmiştim, ama googledeki indexleri tek tek sil derken, yaklaşık 60 bin index almış nasıl tek tek sileceğiz. Gerçi chrome eklentisi buldum komple silme olayını ama oda google belgeyi indirtirken sadece linkler değil komplesini indirtiyor.

  Yanıtla
 • 18 Kasım 2017 tarihinde, saat 9:23 pm
  Permalink

  Hocam benim 1 tane moda sitem var ondada aynı sorunu yaşadım 1 hafta önce dediklerinizi aynen yaptım hostingin içinde bir dosya buldum otomatik o japonca seylerini oradan çekiyor hostingi sıfırladım ve eklentiyide kurdum şu an 1 haftadır test ediyoruum bir sıkıntı yok fakat google webmaster toolsdan kaldır dediğimde 1 gün sonra kalkıyor ama bi arkadaşım dediki 1 ay sonra tekrar görünür onlar çözüm değil geçici saklanıyormuş doğrumu bu konuda bilgi verebilirmisiniz ? Teşekkürler.

  Yanıtla
  • 19 Kasım 2017 tarihinde, saat 6:29 pm
   Permalink

   Merhaba bir gün sonra silinmesinin sebebi linkleri google yetkileri incelip siliyor otomatik silinmiyor eğer virüsleri tamamen temizlerseniz bir daha o linkler karşınıza çıkmaz

   Yanıtla
  • 11 Ocak 2020 tarihinde, saat 9:50 am
   Permalink

   Benzer bir sorun bende oluştu. Sitede her şey normal. Ama google serch de site ismi japonca cikiyor. Sitede girince sorun görünmüyor. Bulduğunuz dosyanin yeri ismi uzantisini hatirliyorsaniz yazabilir misiniz?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: