Web Tasarım

Bedava .com domain alma

Reklamlar

Bedava com domain alma Bu yazımda sizlere  .com .net .org  gibi popüler domainleri hiç bir ücret ödemeden bedavaya almayı anlatacağım. Malumunuz dolar aldı başını gidiyor domain fiyatları tavan yaptı. Bir çok öğrenci arkadaş web sitesi açmak istiyor ama dolar kurunun getirmiş olduğu yüksek fiyatlar yüzünden projesini erteliyor.  Bende bir çok projemi maddiyat yüzünden ertelemek zorunda kalmıştım. Bu durumda olan arkadaşlar için bu makaleyi yazma gereği duydum. Bedava com domain alma 

Bazı .tk .ga.ml gibi domainler  zaten ücretsiz ama popüler değil. Ancak Bazen firmalar kampanya yapıyorlar ücretsiz olarak .com .net .org gibi popüler domainleri hediye ediyorlar. Bu firmalardan biriside hepinizin bildiği dünyaca ünlü firma olan yahoo evet yahooyu çoğunuz biliyor ama domain satışı yaptığını eminim ki  bir çoğunuz bilmiyordu.

Evet yahoo domain satışı da yapıyor üstelik  bir kampanya yaptı 31 Aralık 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak domain dağıtıyor. Şimdi lafı fazla uzatmadan gelelim anlatıma öncelikli olarak bu linkte tıklayalım. karşımıza resimdeki gibi bir form çıkacak. Firmanızın kategorisini ve ismini yazmamız gerekiyor sallamak sermest. daha sonra continue tuşuna basalım.

Sonraki adımda isim soy isim mail adresi ve şifre girerek kaydoluyoruz şifreniz en az bir büyük harf bir küçük harf ve bir rakam içermelidir. Mail adresinizi sallamayınız daha sonra onay linki gelecek.

Evet sonraki adımda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacak. Burası çok önemli sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor ama ücret kesmiyor. bir yıllık ücretsiz domaini veriyor ancak bir yılın sonunda ücret kesintisi yapıyor. Onun için ne yapacağız tabi ki imdadımıza sanal kart yetişiyor. Bir yılın sonunda ücret kesilmesin domainim iptal olsun yada ben kendi isteğimle ödeme yapayım diyorsanız sanal kart kullanmanız gerekmektedir. Bankanızın mobil şubesinden sanal kart oluşturup daha sonra aşağıdaki formu sanal kartınız bilgilerine göre doldurunuz. Önemli not sanal kartınızın limitini 5-10 TL den fazla yapmayın bir anlamı kalmaz sanal olduğunun.

Reklamlar

Evet bu adımı da geçtikten sonra mail adresinize bir onay linki gelecek onu kontrol edin bazen gelmesi 15-20 dakikayı buluyor. Mail adresinizi onayladıktan sonra sisteme şifreniz ile giriş yapınız aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. claim and verify your domain yazan yere tıklayınız.

Evet son adımlara yaklaştık. karşımıza çıkan ekrana satın almak istediğiniz domaini yazınız domain boşta ise aşağıdaki gibi bir ekranda “Your domain name is available!” yazacak eğer almak istediğiniz domain dolu ise başka domainlere bakınız. evet boşta olan domaini almak için yandaki “get it now” yazan yere tıklayınız.

Karşımıza domain sahibinin bilgilerini isteyen bir ekran çıkacak kayıt olurken ki bilgilerle aynı bilgileri girmek zorunda değilsiniz ama mail adresini doğru girmek zorundasınız onay linki gelecek. Bu ekran domain sahiplik bilgileridir domainin yasal sahibinin bilgileri yani.

Bu bilgileri de doldurduktan sonra mail adresimize gönderilen onay linkine tıklamamız gerekiyor. Linke tıkladıktan sonra linkin içinde onaylıyorum gibi bir şey yazacak o butona tıkladığınız anda domain artık sizindir. istediğiniz hostinge ns yönlendirmesi yaparak kullanabilirsiniz. bir yılın sonunda isterseniz ücretini ödeyerek tekrar uzatma yapabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanın lütfen bir yorum yapmayı çok görmeyin. Bu ve benzeri paylaşımların devamı için yorumlar benim için çok önemli.

Bunlarda ücretsiz olarak aldığım domainlerden sadece bir kaçı

dahil.net

alanyaotel.net

ilicapinar.com

konyagaz.com

Bedava VPS alma yazımı da buradan inceleyebilirsiniz.

Bedava com domain alma 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: