Web Tasarım

Adsense alternatifi reklam veren siteler

Reklamlar

Adsense alternatifi reklam veren siteler

Evet değerli arkadaşlar bu gün sizlere adsense alternatifi sitenize reklam veren siteleri tanıtacağım. Biliyorsunuz adsense her siteyi kabul etmiyor. Sitenize reklam almak için ağzınızla kuş tutmadığınız kalıyor ama google illaki bir bahane buluyor. Kimi zaman yetersiz içerik diyor kimi zaman başka bahaneler buluyor. Hiç canınızı sıkmayın illaki adsenseden reklam alacaksınız diye bir şey yok. Bir sürü alternatif reklam firmaları var hemde adsenseden daha çok kazandıranı bile var.

Admatic

Admatic

Simdi sizlere adsensenin en büyük rakibi olan admatic i tanıtacağım. Admatic İstanbul merkezli bir Türk firması Sahibi Aykut bey olması lazım ama tam emin değilim orada çalışan bir elemanda olabilir. Sabah Gazetesi, Atv Foto Maç,memurlarnet ve Ekşisözlük  gibi bir çok büyük siteye girip bakarsanız admatic reklamı kullandığını göreceksiniz buda demek oluyorki güvenilir bir firma güvenilir olmasaydı o büyük siteler ortaklık yapmazdı.

Üstelik sitenizin onaylanması için adsensede olduğu gibi aylarca beklemeye gerek yok üye oluyorsunuz siteniz en geç 2 gün içinde onaylanıyor benim sitem 10 dk gibi kısa bir sürede onaylanmıştı. Sitenizde çıkan reklamlar kullanıcıları rahatsız edecek durumda değil merak etmeyin. Bazı reklam firmalarının reklamları ziyaretçileri aşırı rahatsız ediyor bunda öyle bir şey yok.Kumar sitelerinin reklamlarıda çıkmıyor merak etmeyin.  Birde adsensede olduğu gibi tıklama başı değil, görüntüleme başı para veriyor yani 1000 görüntülenme başı sabit bir ücret var neyse onu alırsınız.

Altı çeşit reklam türü var bunların biri mobil reklam biri masaüstü geri kalan dördü ise hem mobil hem masaüstü reklam türlerinin isimleri sırasıyla söyle Mobil interstitial,Web interstitial,Scroll Ad 300×250,Imageplus Beta,Masthead (970×250) Beta,InPage Beta

Reklamlar

Simdi gelelim sırasıyla bunların ne işe yaradığını

Admatic reklam türleri

Mobil interstitial: Sadece mobilden sitenize girenlere gözüken bir reklam türüdür kişi siteye ilk gördüğü zaman ekranı kapyalan bir resim çıkar 4 sn sonra kapanır isterse adam kendiside kapata bilir 1000 görüntülenmeye 50 kuruş veriyor en düşük bu reklama veriyor.

Web interstitial: Buda Mobil intertitial gibi ama tek farkı masaüstünden gözükmesi bundada ekranı kaplayan reklam çıkıyor ama buna 1,50 tl veriyor mobilden üç kat daha fazla.

Scroll Ad 300×250: Buda isminden anlaşılacağı gibi 300×250 çapında bir reklam gözükür sitenizde 1000 görüntülenmeye 50 kuruş veriyor.

Imageplus Beta: Bu reklam türünü bende tam olarak anlamış değilim ama 1000 görüntülenme başı 2 tl gibi bir para veriyor

Masthead Beta (970×250): Evet bununda isminden anlaşıldığı gibi sitenizde 970×250 kocaman bir reklam çıkıyor.Reklam kocaman mocaman ama 1000 görüntülenmeye 3 tl  gibi iyi bir para veriyor

InPage Beta: Evet bu reklam türümüz ise sitenizdeki makalelerin içinde gözüküyor Resim,video veya flash reklam olabilir. bu reklam türü ise  1000 görüntülenme başı 1 tl gibi bir miktar veriyor.

Eevet arkadaşlar reklam türleri böyle işe verdiği paralar düşük gibi gelebilir ama alakası yok mesela sitenize hem Inpage reklamı hemde masthead reklamı koydunuz diyelim sitenizi ziyaret eden kişi her iki reklamı birden görür ve iki reklamdanda para alırsınız reklam türlerinin hepsini eklerseniz 100 görüntülenmeye 5 tl  ye yakın para alırsınız.

 

 

 

 

 

Reklamlar

4 thoughts on “Adsense alternatifi reklam veren siteler

 • Orakci Blog

  Valla ne yaptım ne ettiysem siteye bi adsense reklamı alamadım becermedim ya da vermediler ne sayarsanız sayın :D. Ama olmadı.

  Yanıtla
 • alternatif olması iyidir, düzenli gelir elde etmek için neler yapılmalı öğrenmeye çalışmalı.

  Yanıtla
 • Ballı Soprano

  Yazınız aydınlatıcı, üstelik gerekli bütün detayları da vermişsiniz. Daha iyisi can sağlığı 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: