Havuz

Ters yıkama nasıl yapılır

Reklamlar

Havuz ters yıkaması, havuzunuzu temiz ve sağlıklı tutmanın önemli bir yöntemidir, bu nedenle her zaman havuz temizleme rutininizin bir parçası olmalıdır. Uygulaması zor bir süreç değildir ve mükemmel sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca, bir havuz kum filtresine sahip  olmak, en kolay ters yıkama prosedürlerinden bazılarına izin verir.

Ters yıkama ne yapar? Filtrelerinizi su kullanarak temizler. Su kum filtresine alttan girer üsten çıkar. Bu sayede filtreye takılan tüm pislikleri dışarı atar. Bir miktar su eksilmesi olduğu için havuza taze su gelmesine sebep olur. Suya herhangi bir yüzme havuzu kimyasalları eklemeden önce bu görevi yerine getirmenin en iyisi olduğunu unutmamak gerekir.

Ters yıkama ne zaman yapılmalı? Yağmur yağdıktan sonra yada suyu bulandırabilecek durumlardan sonra, Pompa göstergesi 8 ila 10 ppi okuyorsa, Ph çok düşük geldiyse, klor  veya farklı kimyasallar çok fazla geldiyse, Ters yıkamanın vakti gelmiş demektir. Vede haftalık havuz bakımınızın bir parçası olması gereken bir prosedürdür.

Harika bir ters yıkama almak ve kum filtresini temizlemek için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır.

 1. havuz ters yıkama
   1 Havuz Pompasını Kapatın. Pompa kapatılmadan kesinlikle hiçbir şey yapılmamalıdır.

  Reklamlar

  1. 2 Boşaltma vanasını açınız. Ardından altı yollu vananın sapını ters yıkama konumuna getirin, yerine kilitleyin ve ardından havuz pompasını tekrar açın. Ters yıkama konumunu belirtmek için pompaya bağlı etiket yoksa, ürün belgelerini okuyun.
  1. 3 Ters yıkama boyunca şeffaf camdan kontrol ediniz su berraklaşana kadar işlemi sürdürünüz havuz filtresinin ters yıkaması ortalama 3 ila 5 dakika arasında sürmektedir. Çok uzun süreli ters yıkama havuz suyunuzun ciddi oranda eksilmesine sebep olur. Dışarı akan su kırlı görünüyorsa, endişelenmeyin. Filtrenin içindeki su berrak görünüyorsa, Ters yıkama işlemi tamam demektir ve Havuz pompasını kapatmanız gerekir.
   1. 4 Filtreyi durulay
   ın- durulamak için 6 yollu vanayı durulama konumuna döndürün ve pompayı tekrar açın. Filtrenin durulanması, Kalan kalıntıları temizlemek ve iyice temizlemek için borulardan temiz suyun alınmasını sağlar.aynı zamanda  kumun filtrenin tabanına yerleşmesine katkıda bulunur ve böylece etkinliğini gerçekten korur. Tüm durulama işlemi 45 saniyeden fazla sürmemelidir. İşlem bittikten sonra Havuz Pompasını ve boşaltma vanasını kapatınız
   5 Filtrenin suyu uygun şekilde filtrelemesi için 6 yollu vanayı  filtre konumuna getirin. Ardından  Pompayı tekrar açın.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: