Genel

japonca nasıl öğrenebilirim

Reklamlar

Evet arkadaşlar bu makalemde size Japoncayı hızlı şekilde nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağım. Japonca gramer bakımından. Türkçeye çok ama çok benzer çok ufak farklılıklar var ama %90 oranında benzer. Onun için öğrenmeniz çok daha basit ve kolay olur yaklaşık 1 yılda akıcı şekilde öğrene bilirsiniz. Grameri çok çabuk kavrarsınız tek yapmanız gereken kelime ezberlemek.

Kelimelerin yerleri Türkçe ile tıpa tıp aynı. Örnek bir kelime göstereyim.

Ben öğrenciyim
Watashı wa gakuseidesu

Evet gördüğünüz gibi kelimelerin sırası Türkçe ile aynı eklerde en sona ekleniyor desu yim, yım, sın, şin demek Japoncada ekler şahsa göre çekimlenmez yanı desu hem öğrencinin demek hem öğrenciyim demek onun için Japoncada kişi zamirini mutlaka belirtmek zorundayız dusu eki  des diye okunuyor.

Reklamlar

Japoncanın alfabesi çok zor gibi gözüksede aslında zor değildir Japonya’da üç adet alfabe kullanılır. bunlar katagana hiragana ve kanjidir hiragana ve katagana çok basittir kanji ise biraz zordur ama bu Japonca öğrenmenize engel değildir kanji bilmediği halde japoncayı ana dili gibi konuşan bir çok insan var kanjiyi kafanıza takmayın zamanla öğrenirsiniz onuda

size Japonca öğrenmeniz için süper bir site tavsiye edeceğim üstelik tamamen ücretsiz. asialogy.com adındaki site ile çok kolay bir şekilde Japonca ve Korece öğrenebilirsiniz ben bu site ile Japonca öğrenmeye başladım ve gerçekten dersleri çok iyi düzenli çalışırsanız 3-4 ayda Japonya da turistlik gezi yapacak kadar Japonca öğrenirsiniz. Dilerseniz sitenin kitaplarını da alabilirsiniz ama tek basına site bile gerçekten çok yararlı . her dersten sonra 10 sorulu bir sınava giriyorsunuz kendinizi ölçüyorsunuz her ünitenin sonunda ise küçük bi paragraf çevirisi yapıp kendinizi geliştire biliyorsunuz. Benim daha fazla anlatmama gerek yok aslında siz kendiniz siteyi ziyaret ederek deneye bilirsiniz memnun kalacağınızdan eminim.

Siteye giriş için tıklayınız

 

 

 

 

Reklamlar

2 thoughts on “japonca nasıl öğrenebilirim

  • Japonca çok zor bir dildir hocam. Okumayı öğrenebilirim belki ufak defek cümlelerle ancak yazması bir hayli zordur 😀

    Yanıtla
  • Japonca alfabesi çok zor görünüyor… Siz anlatınca kulağa çok kolaymış gibi geldi ama yine de göz korkutucu…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: